en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
LoL Yeni Başlayanlar
2706
League of Legends Yeni Başlayan Oyuncular İçin Bilinmesi Gerekenler ve Taktikler
lol yeni başlayalanlar, lol kullanılan terimler, lol nasıl oynanır, lol yeniler için taktikler, lol yeni başlayanlar için rehber,
 

League of Legends Yeni   Başlayanlar İçin Rehber

Bilmeniz Gerekenler


Eğer oyuna yeni başlamış birkaç tüyo ve ipucu arıyorsanız yazdıklarımı okuyup uygularsanız kısa bir sürede oyuna alışmış olacaksınız.

Oyunda Dikkat Etmeniz Gerekenler:


- Gözünüz sürekli mini haritada olmalı unutmayın bu çok önemli. Haritaya baktığınızda diğer koridorlar boş ise kule altına çekilin büyük ihtimalle size geliyorlardır. Ayrıca haritada rakip Ormancının nerede olduğunu gördüğünüzde daha rahat lane itip takasa girebilirsiniz.

- Farm yapmak çok önemlidir bunu aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca sürekli minyonlara vurmayın sadece son vuruş yapmanızda çok büyük bir fayda var. Minyonlara sürekli vurduğunuzda koridorunuzu itmiş olacaksınız ve rakip Jungle(Ormancı) bunu fırsat bilerek size baskın yapabilir.


- Her zaman  Minyonların arkasında durmaya çalışın, rakibin minyonlarının arasına girmeyin, girdiğinizde rakibinize vurursanız minyonlar da size focuslanacaktır ve takası büyük ihtimalle kaybedeceksiniz.


- 5e5 veya herhangi bir Çatışma olduğunda rakip Tank'a saldırmaktan kaçının Önceliğiniz her zaman rakibin en savunmasız üyesi olup taşıyıcı rolünü oynayan şampiyonlarda olsun.


- Sakın tek başınıza haritada dolaşmayın unutmayın bu bir takım oyunu ve görüş olmayan çalılara kafa atmayın.


- Baskın yememek için totem atmayı unutmayın. Envanterinizde ki free olan totemleri bari kullanın. Çünkü çoğu oyuncu totem atmayı bilmiyor ve bu yüzden koridorlarını itip baskın yiyorlar. Paranız ve envanterinizde boş yeriniz varsa kesinlikle kontrol totemi alın. ( ADC olsanız bile alın sizin yararınıza.)

-  Birisi karşı takımı besledi diye veya Trolllük yapıyorsa ona küfür,hakaret,saygısızlık yapma hakkına sahip değilsiniz, sadece o oyuncuyu Riot ekibine şikayet etme hakkınız vardır. bunu maç sonucu sonrasında o oyuncuyu rapor olarak şikayet edebilirsiniz, Unutmayın bu sadece bir oyundur, Gereksiz yere Hakaret,Küfür gibi olaylardan kaçının yoksa bunun sonucu oyundan kalıcı olarak uzaklaştırılırsınız. 


- Oyun oynarken oyundan çıkmak hesabınızın Leaverbuster sistemi tarafından otomatik olarak 5 defa olmak üzere 5 ile 20 dakika arasında sıraya geç girmesine neden olacaktır.


- Oyun Başlangıcında Ormancınıza yardım etmelisiniz. Yoksa Ormanı dönerken zorlanabilir ve geri düşer size yardım edemez. Ayrıca rakibin 5 kişilik Baskınına hazırlıklı olun. Bazen böyle çılgınlıklar yapılıyor :D.

- Dereceli Oyunlarda Takım Şu şekilde olur;


1 Solo Top Tank veya off-tank (Off tank hem defansif hem ofansifdir.)

1 Jungle(Ormancı) 

1 Mid AP(Yetenek Gücü)

2 Bot 1 Ad Carry(Fiziksel hasar nişancı) 1 Support (Destek)


- Oyununuzu geliştirmek için profesyonel oyuncuları izlemelisiniz. Benim bu konuda size tavsiyem profesyonelliğe adım atmasa da  DOPA diğer ismiyle APDO olacaktır. Bu adam tekli dereceli sıranın hükümdarı diyebiliriz. Dopayı ilk tanıdığımda gümüş liginden çıkamıyordum. Onun Kassadin oyunlarını taklit ederek gold 3 e kadar gelmiştim. Ayrıca Gold 5 te serilere çıkacağım sırada direk Gold 3 olmuştum :). Yani bu oyunda iyi olan insanları izleyin size birşeyler katıyorlar.


- Son olarak Yasuo denen Şampiyona fazla bulaşmayın diğer oyuncuların Yasuo oynayanlara karşı çok kötü bir önyargıları var :D.


Oyunda kullanılan Terimleri ise başka bir yazımda sizlere göstereceğim. Görüşlerinizi yorum kısmından belirtmeyi unutmayın :).


POPÜLER İÇERİKLER

 
 
{$blog_Body}
 

Anasayfa             LoL Haberler            Hakkımda           İletişim