en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Çok Oyun Oynamanın Nedenleri
2024
 
 

 İnsanların Çok Oyun Oynamasının Nedeni            Geçtiğimiz yıllarda özellikle genç neslin hayatının büyük bir kısmında farklı türlerde oyunlar yer alıyor. İnsanların büyük çoğunluğu boş zamanlarını artık oyun oynayarak geçiriyor, hatta oyun oynamak için günlük yaşamdan fazladan zaman ayrılıyor. Özellikle çocuk yaşların ebeveynlerinin büyük bir problemi bu oyunlara ayrılan zamanlar. Hayatınızda zaman ayırdıkça bu ayrılan zaman artıyor ve kişi iradesine göre de kontrolden çıkıp sosyal hayatınızı ve işlerinizi aksatmaya başlayabiliyor.

Peki, Neden Zaman Ayrılıyor?

            Oyunlara fazladan zaman ayrılmasında büyük bir neden rol alıyor. Bu neden ise insanların gündelik hayatlarından memnun olmaması. Tercih edilen oyunların büyük çoğunluğu size alternatif bir karakter, dünya, hayat ve hatta özel güçler sunuyor. Kendi hayatınızdan uzaklaştıran fantastik ve kontrol altında yeni bir yaşamdır oyunlar. İçindeyken kendinizi heyecanlı ve zevk alırken bulmanızı hedefleyen bu yapımları deneyimleyen kullanıcılar da her geçen gün daha iyisine, daha yenisine ayak uydurarak bu evrenin içine giriyorlar. Bu piyasayı da geçim kaynağı olarak kullanan insan sayısı da her geçen gün artıyor. Talepler arttıkça kazanılan paralar da artıyor ve zincirleme olarak oyunlara ayrılan zamanlar da artıyor.

Bu Evren Kimlere Hitap Ediyor?


            Oyun dünyasında her türden ve her yaştan insan için eğlence bulunmaktadır. Yapımında kararlaştırılan hedef kitle için üretilen içerik bu kitleyi etkisi altına almayı başarıyor. Oyunlar oynayarak yüzlerce türden oyunları deneyerek insan kendine hitap eden oyunu buluyor. Oyun piyasası da bu kadar gelişmiş zamanlarda da hedef alınmayan kitle neredeyse yoktur. Bu kitleler kendi içinde ekonomik olarak da ayrılmaya başlıyor. Bazı oyun platformları ve oyunlar belli kesim insanların maddi olarak karşılayamayacağı boyutlara ulaşıyor.            Sonuç olarak yaşadığımız yüzyılın en büyük sektörlerinden biri oyun sektörüdür. Alan büyüdükçe oyuncu sayıları da artmaktadır, oyuncu sayıları arttıkça da sektör büyümeye devam edecektir. Bu büyüme ve genişlemenin sınırı yakın zaman için öngörülememektedir. Bu alternatif evren sektörü insanları etkilemeye devam ediyor. Bazı kitlelerin şikayetçi olmasına rağmen bazılarının da eksik kalamayacağı bir hal almış durumda. Ama ne olursa olsun  eğlence sektörü uzun süre devam edecektir.

{$blog_Body}
insanlar, çok oyun oynamak, insanlar neden çok oyun oynar,